Novinky


Usporiadajte tovar do regálov príťažlivo, zlepšíte tak predaj

Predajňa, ktorá nemá štýl, nemá ani budúcnosť. Dnešný trh nám ponúka obrovské množtvo rôznych obchod , tovarov a značiek. Ak chcete, aby bol práve váš obchod úspešný, dajte si záležať na tom, ako vyzerá.

Viac

Štyri jednoduché rady ako si zariadiť predajňu prakticky

Plánujete zariadenie predajne? Každý predajca túži po obchode, ktorý bude zariadený originálne, príjemne a najmä, prehľadne tak, aby vynikol ponúkaný tovar. Potešíme vás, existujú pravidlá, vďaka ktorým sa vám to podarí bez väčších problémov. Ako teda zariadiť obchod štýlovo a zároveň ušetriť aj priestor?

Viac

Ako si správne vybrať chladiacu vitrínu a ako sa o ňu správne starať?

Chladiace zariadenia a chladiace vitríny spotrebujú najviac elektrickej energie v prevádzke. Ich hlavnou úlohou je úschova a chladenie nápojov či rôznych jedál, surovín a potravín. Prečítajte si niekoľko zaujímavých tipov ako si chladiacu vitrínu správne vybrať a ako sa o ňu vhodne starať.

Viac

Lepšie svetlo, lepšie nakupovanie

Výzvou pre obchodníkov je poskytnúť nakupujúcim taký zážitok, ktorému sa nakupovanie online nevyrovná. Na to, ako zákazníci vnímajú vašu značku, má veľký vplyv vzhľad predajne vrátane osvetlenia. 

Viac

Spoznajte tajomstvo úspechu ako prilákať ľudí do predajne

Jeden zo spôsobov, ako zvýšiť ziskovosť svojej predajne, je navrhnúť také dispozičné riešenia, ktoré upútajú roztrieštenú pozornosť spotrebiteľov.

Viac

AV ČASOPIS - 2. vydanie

Časopis pre zákazníkov a priaznivcov AV-GAST

Viac

Rekuperácia vzduchu, úspora tepelnej energie

Vetranie v byte, dome, či v kancelárií je veľmi potrebné pre naše zdravie a zabezpečenie optimálnej vlhkosti . Štandardné vetranie oknami spôsobuje nemalé straty tepelnej energie.

Viac

Vysoké tepelné straty? Vzduchové clony ich znížia až o 80%

Vzduchová clona je zariadenie, ktoré za účelom úspory energií vynaložených pri vykurovaní či klimatizovaní, vytvára vzduchovú bariéru pri vstupe do objektu.

Viac

VÝBER VHODNEJ KLIMATIZÁCIE

V súčasnej dobe sa stáva klimatizácia v obytných  priestoroch bežnou záležitosťou. Tak ako je nevyhnutné vykurovanie v zime začína byť nevyhnutné aj chladenie v letných mesiacoch. Zakúpenie a inštalácia  klimatizácie je základný krok a túto službu je nutné zadať odbornej firme.

Viac

Vizualizácie interiérov predajní

Spoločnými silami meníme vzhľad bežných a konvečných retailových priestorov na tak trocha unikátne. Nadčasový a originálny dizajn predajní sú základom úspešnej prevádzky a my Vám radi aj v tomto smere pomôžeme.

Viac

"Najlepší interiér predajného priestoru" za rok 2019

Najkrajšiu predajňu na Slovensku má COOP Jednota Krupina v Detve.

Viac

Ako a kde je možné ušetriť na nákladoch na elektrickú energiu?

Ako šetrí moderný obchod elektrickú energiu? Po nákladoch na ľudské zdroje a prenájom priestorov, tvoria energie podstatnú časť výdavkov maloobchodných reťazcov. Potrebné je svietiť, chladiť, vykurovať aj vymieňať vzduch.

Viac

Ako voňajú Vianoce vo vašej predajni?

Existuje veľa vôní Vianoc. Starším zákazníkom sa Vianoce spájajú s vôňou mandarínok a pomarančov, na ktoré si v minulosti museli vystáť dlhý rad. Mladším Vianoce pripomína vôňa škorice, medovníkov alebo marcipánu.

Viac

5 tipov ako predchádzať chybám na predajni

Urobiť dobrý dojem je veľmi dôležité. Hlavným spôsob, ako tak urobiť, je sústrediť pozornosť na malé detaily. Vo všeobecnosti je to prvá vec, ktorú si zákazník všimne.

Viac

V čom spočíva prednosť vidieckych predajní?

Významnou súčasťou slovenského maloobchodu sú predajne na vidieku. Majú svoju dlhoročnú tradíciu, atmosféru i zákazníkov. Väčšina z nich zmenila svoju podobu, zo zastaranej na modernú, funkčnú a energeticky úspornú predajnňu.

Viac

15. kongres Samoška Trnava

Úspešne máme za sebou ďalšiu konferenciu, ktorá sa konala 1.-2.10. 2019 v Trnave. Nosnou témou kongresu bolo: Aký bude mať dopad na maloobchod ukončenie predaja jednorazových plastov, či ako sa bude do praxe uvádzať zákon o zálohovaní PET fliaš a plechoviek.

Viac

Deň úsmevu u nášho zákazníka

Svetový deň úsmevu má priniesť ľuďom dobrú náladu. Na prvý októbrový piatok totiž pripadá Svetový deň úsmevu. Tento deň sa má stať zdrojom dobrej nálady a súčasne aj podnetom na odovzdanie dobrej dávky z nej ďalej, teda inému človeku, a to formou úsmevu.

Viac

Štát plánuje podporovať bezobalové obchody a obmedziť jednorazové plasty

V súčasnej dobe je téma ekológie často skloňovaná, pretože žiť ekologicky je cesta budúcnosti. Triedenie odpadu, recyklácia, obmedzenie jednorázových plastov, to všetko patrí medzi kľúčové opatrenia nášho státu.

Viac

3 overené tipy ako možno pomocou vône zvýšiť tržby

Vôňa v predajni vytvára trvalú spomienku, ktorú si človek podvedome uchováva a tento čuchový vnem si pamätá. Pri nakupovaní, rovnako ako pri mnohých iných činnostiach, nerozmýšľame nad tým, či si vôňu ukladáme do pamäte alebo nie. Robíme to podvedome...

Viac

Nový supermarket v Detve

Dizajn nového supermarketu v Detve je inšpirovaný históriou a tradíciami, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tohto malebného mestečka.

Viac

17. jún u nášho zákazníka

Svetový deň boja proti suchu a rozširovaniu púští patrí medzi významné svetové environmentálne dni pripomínané každoročne na podnet Organizácie spojených národov práve 17. júna

Viac

4 kroky ako správne komunikovať v maloobchode

Ak podnikáte v maloobchode, iste uznáte, že vzťahy so zákazníkmi sú tie najdôležitejšie vo Vašom podnikaní. Na druhej strane sú aj najkrehkejšie. Ako zlepšiť komunikáciu vášho obchodu, aby zákazník vošiel do predajne a ideálne, aby sa do nej opakovane vrátil?

 

Viac

Základná starostivosť o chladiace a mraziace zariadenia

Je Vaše chladiace zariadenie hlučnejšie? Pozorujete vyššiu spotrebu elektrickej energie? Všimli ste si zníženie chladiaceho výkonu?

Viac

Deň tulipánov u nášho zákazníka

13.  máj je Dňom tulipánov. Sú jedinečné, ihneď rozpoznateľné a so širokou škálou farieb a odrôd. Pôvodne bol kvet nájdený v Turecku a Perzii, kde hral významnú úlohu v umení a kultúre. 

Viac

Deň stromov u nášho zákazníka

Stromy sú pre nás vzácnym darom, bez nich by sme neprežili, a preto majú tiež svoj deň. Ľudstvu pomáhajú tak, ako žiadna iná rastlina.

Viac

Retail Innovation Conference

Úspešne máme za sebou ďalšiu konferenciu, ktorá sa konala 4. apríla 2019 v Bratislave. Nosnou témou boli praktické riešenia, ktore FUNGUJÚ.

Viac

Redizajn COOP Jednota Krupina

Spoločnými silami meníme vzhľad bežných a konvečných retailových priestorov na tak trocha unikátne. Aj predajňa potravín môže vyzerať skvele a príjemne. Byť moderná, funkčná a úsporná.

Viac

Medzinárodný deň žien u nášho zákazníka

Medzinárodný deň žien pripadajúci každoročne na 8. marec je medzinárodne uznávaný sviatok stanovený OSN k výročiu štrajku 40 000 newyorkských krajčírok v roku 1908.

Viac

Každý zákazník je výnimočný

DNA výnimočnej zákazníckej skúsenosti optikou šiestich pilierov

Viac

Päť globálnych trendov v maloobchode

Trendy v maloobchode pozostávajú zo štyroch trendov, ktoré budú najintenzívnejšie ovplyvňovať svet, v ktorom žijeme.

Viac

Valentín u nášho zákazníka

14. február sa niesol v znamení lásky smile  Milióny predaných ruží v rôznych krajinách sveta, romantická večera, čokoláda, cukrovinky, špeciálne pohľadnice....

Viac

Nástenná ilustrácia alebo obrázok ako pridaná hodnota

Spotrebitelia sú vyberaví. Preto Vaša predajňa musí zaujať pozornosť ihneď po vstupe. Ešte lepšie pred vstupom. Mnohé predajne preto do interiéru a na steny inštalujú veľkoplošnú grafiku, fotografie, ilustrácie alebo iné esteticky a vizuálne lákavé prvky, citáty a pod.

Viac

Čo robíme pre zákazníkov

Deň komplimentov u nášho zákazníka

24. január sa niesol v znamení komplimentov. Nielen v tento deň, ale po celý rok by sme mali byť na seba dobrí a obšťastniť každý deň aspoň jedného človeka pekným slovom.

Viac

AV časopis 01-2019

Časopis pre zákazníkov a priaznivcov AV-GAST

Viac

Dizajn ako konkurečný prvok

Súčasní zákazníci nakupujú všetkými zmyslami. Bolo by naivné myslieť si, že o finálnom výbere rozhoduje len kvalita výrobku bez ohľadu na obal, cenu alebo napríklad prostredie, v ktorom sa nakupujúci nachádza.

Viac

Čo robíme pre iných...

Mikulášská akcia u nášho zákazníka

Zorganizovanie Mikuláša u nášho verného zákazníka bolo pre nás cťou a zároveň aj potešením. Ako je to už zvykom, aj tento rok bol hlavným hosťom Mikuláš s anjelom :)

 

Viac

Zo života firmy

Novoročný večierok

Začiatok nového roka sa niesol v znamení dobrej nálady a hlavne zábavy.  Opäť ďalšia skvelá vydarená akcia, na ktorej zároveň prebehla úspešná rekupitulácia starého roka a nové ciele do roku 2019.

Viac

Starostlivosť o chladiace a mraziace boxy

Pre kvalitné a funkčné chladiace zariadenie je potrebné sa o neho aj starať. Stanovte si pravidelný plán údržby, starostlivosti o zariadenia. Zároveň Vám ponúkame tipy na úsporu energie.

Viac

Newsletter december 2018

Aká budúcnosť čaká obchodníkov?

Viac

Predĺžte trvanlivosť potravín....

Ako predĺžiť trvanlivosť potravín? Pomôže prekvapivo jednoduchá vec! Využite ozón, ktorý eliminuje šírenie a rast baktérií, húb, kvasiniek a vírusov.

Viac

CHILLVENTA 2018

Medzinárodný odborný veľtrh klimatizačnej, ventilačnej a tepelnej techniky.

Viac

Máte vhodne osvetlenú predajňu?

Určite aj vy dobre poznáte staré známe príslove: Dobrá rada nad zlato. Aj pri vybavení predajne platí to isté. Preto máme pre Vás dobrý tip, ktorý Vám pomôže.

Viac

Ako neprechladnúť od klimatizácie...

Už sa Vám stalo, že ste od klímy prechladli? Ak nie, určite ste o tom už počuli. Prechladnúť sa naozaj dá, hlavne ak ju nesprávne používame...

Viac

Charitatívny projekt na rozvoj športu

Nenechajte si újsť Majstrovstvá SR v plážovom volejbale v dňoch 28.-29. júl, či Východný pohár v tomto olympijskom športe v polovici júla (14.–15.7.), ktoré sa budú konať v mestskej časti Terasa - Košice

Viac

Pravidelný servis klimatizácie šetrí peniaze, ale aj energiu

Aby Vám klimatizácia po zimnom oddychu fungovala spoľahlivo a neprekvapila vás v čase najväčších horúčav, myslite na servis už teraz.  Starostlivosť o zariadenie netreba zanedbávať. Dôvody sú jednoduché – vaše zdravie a životnosť klimatizácie.

Viac

Klimatizácie a vzduchotechnika

Leto je za dverami a mnohí z Vás určite premýšľajú nad vhodnou klimatizáciou. Radi Vám poradíme aj v oblasti klimatizácií a vzduchotechniky.

Viac

Retail Innovations Conference

Úspešne máme za sebou ďalšiu konferenciu, ktorá sa tentokrát konala v Bratislave. Poprednou témou bol remodeling v retaile.

Viac

Pracovná cesta...

Prinášame Vám novinky a  trendy z pracovnej cesty v zahraničí. Opäť sme o niečo múdrejší a môžeme Vám naďalej poskytovať plnohodnotné produkty a služby.

Viac

Kongres Samoška

Ani tentokrát sme nechýbali na 12. kongrese Samoška na podporu slovenského obchodu, ktorý sa konal 22. marca v Košiciach.

Viac

Newsletter

December 2017

Viac

Otvorené alebo zatvorené chladiace prístenné vitríny?

Možno si aj vy často kladiete otázku, aký druh vitrín uprednostniť, otvorené alebo zatvorené prístenné vitríny? Ponúkame Vám pár praktických skúsenosti s chladiacimi prístennými vitrínami od našich zákazníkov.

Viac