Novinky

Štyri jednoduché rady ako si zariadiť predajňu prakticky

 

 

Plánujete zariadenie predajne? Každý predajca túži po obchode, ktorý bude zariadený originálne, príjemne a najmä, prehľadne tak, aby vynikol ponúkaný tovar. Potešíme vás, existujú pravidlá, vďaka ktorým sa vám to podarí bez väčších problémov. Ako teda zariadiť obchod štýlovo a zároveň ušetriť aj priestor?

 

1. Stavte na originálny dizajn

 

Na mysli máme kúsky, ktoré okamžite upútajú pozornosť zákazníka pri vstupe do predajne ako predajný pult, regál či vitrína. Odlíšiť sa od konkurencie je základný stavebný kameň vášho úspechu. Predajňu si nevytvárate na pár mesiacov, ale na niekoľko rokov dopredu, preto je dôležité staviť na originálny dizajn, ktorým nedisponuje každý druhý obchod. 

 

 

 

2. Hra s farbami

 

Je dobré, ak si v predajni vyberiete miesto, ktoré bude dominantnejšie ako ostatné. Tento efekt docielite výberom odlišnej farebnej kombinácie. Kým celá predajňa je ladená napríklad v zemitých alebo svetlých odtieňoch, skúste vytypovaný priestor, múr alebo stenu natrieť extravagantnejším odtieňom. Výborný efekt docielite aj tehlovým obkladom, tapetami, ktoré dnes nájdete naozaj v rôznych prevedeniach.

Efektývnym a lacným spôsobom ako okoreniť vzhľad Vašej predajne je zvýraznenie steny zaujímavou farbou. Stena výraznej farby vytvára ilúziu ustupujúceho priestoru, čo pôsobí veľmi pozitívne pri menších, ale aj väčších priestoroch.

 

 

 

3. Vyhnite sa preplnenému dojmu z priestoru

 

Najlepší spôsob ako mať v predajni dostatok tovaru a pritom sa vyhnúť pocitu prepchatej predajne je používanie neutrálnych farieb. Krémová, béžová, odtiene sivej, alebo púdrovej bielej. To všetko sú tóny, vďaka ktorým priestor nebude pôsobiť preplnene, aj keď v ňom bude umiestnený tovar. Práve naopak, docielite ním pocit “čistoty” a exkluzivity. Nie nadarmo sa hovorí, že v jednoduchosti je krása a menej býva často viac.

 

 

 

4. Svetlo a doplnky hrajú dôležitú úlohu

 

Osvetlenie je dôležité nezávisle od typu a zamerania predajne, no v malých priestoroch patrí medzi najdôležitejšie aspekty vybavenia predajne. Ak napríklad nemáte správne osvetlený roh Vašej predajne, tak tento priestor doslova stráca svoj význam a tým prichádzate o príležitosť prilákať zákazníkov. 

Preto odporúčame použiť kombinácie bodových svetiel napríklad nad úsekmi ovocia a zeleninym, LED osvetlenie v regáloch, správne nasvietenie vitrín, pečiva a pod. Táto kombinácia Vám zabezpečí nielen dokonale osvetlený celý priestor predajne, ale jej aj zároveň dodá eleganciu a rozmanitosť.  Základom myšlienky je princíp miešania rôznych osvetlení, aby tak svoju predajňu zútulnili a dali jej svojský šmrnc, v ktorom sa Vaši zákazníci budú cítiť dobre.

 

Späť