Novinky

Ako neprechladnúť od klimatizácie...

Horúčavy a klimatizácia...

Už sa Vám stalo, že ste od klímy prechladli? Ak nie, určite ste o tom už počuli. Prechladnúť sa naozaj dá, hlavne ak ju nesprávne používame.

 

Klimatizácie sú všeliekom na prežitie vo  veľkých horúčavách. Dnešné klimatické výkyvy počasia sú obrovské, veľmi zaťažia ľudský organizmus, preto či chceme alebo nie  musíme sa nejakým spôsobom proti tomu brániť.  Z hľadiska teploty najhoršie obdobie je leto, kedy teplota vzduchu často vyšplhá aj nad 40 stupňov. Predstavme si, že bývame v paneláku alebo dokonca cestujeme autom v neodkladnej záležitosti. Prežiť v pohode také horúčavy nie je jednoduché a preto sa hľadajú spôsoby ako prekonať tieto vysoké teploty bez ujmy na zdraví.

 

Aby ste sa vyhli prechladnutiu, ponúkame Vám nasledovné užitočné rady pre správne použitie klimatizácie do bytu, domu, či kancelárie

 

Tipy a užitočné rady na správne použitie klimatizácie

  • Rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou nesmie byť viac ako 6-8 stupňov. Napr. keď je vonku meraná teplota v tieni 34°C, potom nás 26°C stupňový klimatizovaný vzduch bude príjemne chladiť.
  • Keď je možné, diaľkovým ovládačom nastavme klimatizáciu na nízke otáčky, aby sme predišli nachladnutiu a bolestiam hlavy.
  • Nenastavujme prúdenie vzduchu na ľudí. Ak je možné, prúdenie vzduchu umiestnime na také miesto, kde sa nachádzame najmenej (napr. na skriňu, na stenu oproti klimatizácii). Jednotlivé klimatizácie sú schopné tlačiť vzduch pod seba, čo pri jednotlivých vytvoreniach môže byť veľmi príjemným riešením.
  • Vypnite klimatizáciu 15-20 minút pred odchodom z práce alebo z domu, aby ste sa postupne prispôsobili k vonkajšej teplote.

 

Veríme, že sme Vám poskytli hodnotné informácie cool

Späť