Novinky

Ako neprechladnúť od klimatizácie...

Horúčavy a klimatizácia...

Už sa Vám stalo, že ste od klímy prechladli? Ak nie, určite ste o tom už počuli. Prechladnúť sa naozaj dá, hlavne ak ju nesprávne používame.

Aby ste sa vyhli prechladnutiu, ponúkame Vám nasledovné užitočné rady pre správne použitie klimatizácie do bytu, domu, či kancelárie

 

Tipy a užitočné rady na správne použitie klimatizácie

  • Rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou nesmie byť viac ako 6-8 stupňov. Napr. keď je vonku meraná teplota v tieni 34°C, potom nás 26°C stupňový klimatizovaný vzduch bude príjemne chladiť.
  • Keď je možné, diaľkovým ovládačom nastavme klimatizáciu na nízke otáčky, aby sme predišli nachladnutiu a bolestiam hlavy.
  • Nenastavujme prúdenie vzduchu na ľudí. Ak je možné, prúdenie vzduchu umiestnime na také miesto, kde sa nachádzame najmenej (napr. na skriňu, na stenu oproti klimatizácii). Jednotlivé klimatizácie sú schopné tlačiť vzduch pod seba, čo pri jednotlivých vytvoreniach môže byť veľmi príjemným riešením.
  • Vypnite klimatizáciu 15-20 minút pred odchodom z práce alebo z domu, aby ste sa postupne prispôsobili k vonkajšej teplote.

 

Veríme, že sme Vám poskytli hodnotné informácie cool

Späť