Novinky

Vysoké tepelné straty? Vzduchové clony ich znížia až o 80%

Vzduchová clona je zariadenie, ktoré za účelom úspory energií vynaložených pri vykurovaní či klimatizovaní, vytvára vzduchovú bariéru pri vstupe do objektu.

Efektivita systému je vysoká, energetické úspory významné, získaný užívateľský komfort značný.

Koľko teplého vzduchu stratíte, keď sa u vás neustále otvárajú a zatvárajú vstupné dvere? Možno si ani neuvedomujete, ako tieto straty znižujú energetickú účinnosť. A že môžu mať negatívny dosah na zdravie vašich zamestnancov.

 

Čo s tým? Tepelné straty efektívne obmedzíte vzduchovými clonami. Tieto zariadenia oddeľujú vnútorné a vonkajšie prostredie pomocou neviditeľného prúdu vzduchu.

 

 

Bariéra, ktorá šetrí energiu

Že ste už o vzduchových clonách počuli a zdajú sa vám zbytočné? Potom vám ostáva len zmieriť sa s energetickými stratami a predraženým kúrením či chladením. Vzduchové clony vytvárajú príjemnú vnútornú klímu a bariéru medzi rôznymi teplotnými zónami.

Princíp, na ktorom zariadenie funguje, je rovnaký v letnom aj zimnom období. V zime chráni vnútorný priestor budovy pred chladným vonkajším vzduchom. V lete bráni prenikaniu teplého vzduchu do klimatizovaného prostredia. Okrem šetrenia energie prináša ďalšie výhody: nepustí dnu prach, špinu či otravný hmyz. Niektoré clony využijete aj ako lokálny vyhrievací systém.

Vďaka vzduchovýmn clonám ušetríte až o 75 – 85 % na tepelných stratách.

Výrobcovia nemyslia len na funkčnosť tohto zariadenia, ale aj na dizajn. Aby vzduchové clony mohli byť na očiach a nekazili dojem moderného priestoru, kladú dôraz na estetický vzhľad, tvar a nižšiu úroveň hluku.

 

Kde využijete vzduchové clony?

Vzduchové clony využijete hlavne v komerčných budovách a prevádzkach. Dochádza v nich k častému otváraniu a zatváraniu vstupných dverí.

  • obchodné centrá
  • zdravotnícke zariadenia
  • hotely
  • reštaurácie
  • supermarkety, hypermarkety
  • letecké hangáre
  • trafiky (nad okienkom)

Clonu môžete nainštalovať priamo do podhľadu vo vstupných priestoroch. Viditeľný spodný panel farebne upravíte a zariadenie dizajnovo začleníte do interiéru.

 

Ak hľadáte spoľahlivú klimatizačnú firmu alebo máte otázky, neváhajte nás kontaktovať, radi Vám pomôžeme.

Späť